آرد سوخاری

آرد سوخاری به عنوان ماده مکمل به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. عمدتاً در غذاهای سبک غربی مانند سرخ کردن استیک گوشت گاو، ساق مرغ سرخ کردنی و غیره استفاده می شود.

 

می تواند طعم ترد را اضافه کند. اصل کار خط تولید با روش سنتی خرده نان متفاوت است. هنگام تولید، مواد ضایعاتی ایجاد نمی کند. بنابراین هزینه تولید ارد سوخاری ذرت کاهش می یابد. محصول اصلی خرده سوزنی، خرده ریز دانه و غیره است.

آرد سوخاری

خط تولید آرد سوخاری پانکو

خط تولید خرده نان پانکو و پودر سوخاری پانکو فرآیند تولید سنتی را تغییر داده است و یکی دیگر از کاربردهای نوآورانه فناوری اکستروژن دو پیچ است. عملکرد و کیفیت آن در همین خط در چین به بالاترین سطح رسیده است. خط تولید مجموعه ای از خط تولید تمام اتوماتیک است که از اختلاط مواد اولیه، انتقال پیچ، اکستروژن و انبساط، برش و شکل دهی، خشک کردن و حتی خط تولید تولید می شود.

معرفی خط تولید خرده نان پانکو

 

خرده نان پانکو به طور گسترده در غذاهای سرخ شده استفاده می شود، به عنوان یک افزودنی غذایی برای کاهش احساس چربی، محصولی با طعم های غنی و متنوع است. خط تولید آرد سوخاری آرد سفید دارای مزایای پرسنل تولید کمتر، فرآیند تولید کوتاه، خروجی واحد بالا، راندمان بالا و صرفه جویی در انرژی و هزینه تولید پایین است. تجهیزات ساده است، می توان آن را به طور معقول با توجه به مقیاس و الگوی کارخانه مشتری مرتب کرد و تولید آب و گاز، سبز و حفاظت از محیط زیست بدون آلودگی وجود ندارد.

خط پردازش خرده نان یک خط تولید کاملاً اتوماتیک از مخلوط کردن مواد خام، خنک کردن، خرد کردن، الک کردن تا محصولات نهایی است. راندمان تولید بالاتر، بدون ضایعات و سبک های متنوع از شخصیت های اصلی این خط است.

خط پردازش خرده نان و پودر سوخاری یزد یک خط تولید کاملاً اتوماتیک از مخلوط کردن مواد خام، خنک کردن، خرد کردن، الک کردن تا محصولات نهایی است. راندمان تولید بالاتر، بدون ضایعات و سبک های متنوع از شخصیت های اصلی این خط است. شکل‌های مختلف خرده‌های نان: به شکل سوزن بلند ژاپنی، شکل دانه‌ای آمریکایی، شکل دانه‌های برف و غیره.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *