پودر سوخاری

می توانید آرد سوخاری پانکو را روی اجاق گاز، فر یا مایکروویو برشته کنید تا زمانی که آرد قهوه ای طلایی شود و طعم آرد خام از بین برود. هر چه رنگ آرد برشته شده تیره تر باشد، طعم آن نیز بیشتر است. آرد برشته شده نیز بافتی نرم و مخملی به غذاها می بخشد. انواع مختلفی از آرد از فرآیند برشته کردن سود می برند، از جمله آرد همه منظوره، آرد گندم کامل، آرد غلات کامل و آرد بدون گلوتن.

از دلایل دیگر برای برشته کردن آرد می توان به اقدامات مناسب ایمنی مواد غذایی اشاره کرد. آرد از نظر فنی یک ماده خام است و با خمیر خام خطر عوامل بیماری زا مانند E. coli وجود دارد. حرارت دادن آرد خام هر گونه باکتری را که ممکن است روی آن باشد از بین می برد و از پخش شدن آن جلوگیری می کند.

پودر سوخاری

نحوه تهیه پودر سوخاری

 

آرد سوخاری فقط چند دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند یک ماده اولیه خوب برای آماده‌سازی باشد. در اینجا سه ​​روش مختلف برای برشته کردن آرد وجود دارد:

1. در مایکروویو: در یک کاسه بزرگ قابل استفاده در مایکروویو یا در یک بشقاب بزرگ، یک فنجان آرد را در یک لایه یکنواخت پخش کنید.

این پودر سوخاری را با سرعت سی و ثانیه در مایکروویو قرار دهید و در هر مرحله آن را با چنگال مخلوط کنید. مایکروویو را تا زمانی که آرد به 165 درجه فارنهایت برسد ادامه دهید، که باید حدود پنج دقیقه طول بکشد.
2. در فر: فر یا توستر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. یک ورقه پخت را با کاغذ روغنی بپوشانید و روی آن دو فنجان آرد بریزید (یا یک فنجان برای یک تابه ورق توستر). تابه را تکان دهید تا آرد یک لایه یکنواخت شود. آرد را حدود پنج دقیقه بپزید. قبل از استفاده بگذارید به دمای اتاق برسد.
3. روی اجاق گاز: یک فنجان آرد را به یک تابه خشک روی اجاق گاز اضافه کنید. تابه را تکان دهید تا مطمئن شوید که آرد یک لایه است. آرد را با حرارت متوسط ​​حدود پنج دقیقه بپزید و مدام هم بزنید.


5 کاربرد آرد سوخاری

بسیاری از دستور العمل های کوکی ها و سایر خوراکی های شیرین نیاز به آرد دارند، اما می توانید به جای آن از آرد تست شده استفاده کنید. سعی کنید آرد سوخاری را با انواع غذاهای زیر جایگزین کنید:

1. براونی: آرد برشته شده به طعم غنی براونی ها اضافه می کند و پودر کاکائو، شکر قهوه ای و کره ذوب شده را تکمیل می کند. همچنین باعث می شود خرده براونی سبک تر و نرم تر شود.
2. کوکی ها: کوکی های چیپسی شکلاتی، کلوچه های نان کوتاه آرد سوخاری نان باگت و شیرینی های شکری همگی می توانند از آرد سوخاری سود ببرند. کوکی ها با آرد سوخاری طعم عمیق تری خواهند داشت و آرد برشته شده به نشان دادن طعم های دیگر مانند کره قهوه ای یا شکر قهوه ای کمک می کند.
3. خمیر کلوچه خوراکی: خوردن خمیر شیرینی خام بی خطر است مگر اینکه حاوی مواد غیر خام باشد. برای خمیر کوکی خوراکی، دستوری را انتخاب کنید که تخم‌مرغ، آرد خام یا هر ماده خام دیگری را که می‌تواند خطری برای سلامتی داشته باشد حذف کند و از آرد سوخاری استفاده کنید.
4. خمیر پیتزا: افزودن آرد برشته شده به خمیر پیتزا به ایجاد مجدد طعم پوسته پیتزای پخته شده در فر کمک می کند. همچنین بافت نرمی به خمیر پیتزا می دهد.
5. روکس: استفاده از آرد سوخاری ذرت برای درست کردن روکس (مخلوطی که مقدار مساوی آرد و چربی دارد (مانند کره بدون نمک یا روغن زیتون) روند پخت و پز را تسریع می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!