آرد سوخاری ناگت یکی از جمله آردهایی است که در بیشتر آشپزخانه ها موجود است.

از آنجایی که استفاده از این آرد می تواند تا حد زیادی سبب لذیذتر شدن و دلچسب شدن غذای های شما شود، میزان محبوبیت آن نیز زیاد است. بر این اساس در حال حاضر آرد سوخاری از بازار خوبی برخوردار می باشد.

آرد سوخاری ناگت در بازار جهانی

نکاتی در مورد انتخاب آرد سوخاری ناگت

نکاتی در مورد انتخاب آرد سوخاری ناگت

تغذیه همواره در زندگی افراد نقش ویژه ای داشته است. انتخاب ادویه ها و
مواد اولیه برای آشپزی نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از چیزهایی که
سبب خوشمزه و دلچسب شدن برخی از غذاها می شود استفاده از آرد سوخاری می باشد.

به طور کلی پودر سوخاری یا آرد سوخاری معمولا از نان های حجیم تهیه می شود. این نان ها به شکلی در برابر گرما قرار داده شده که نم و رطوبت آنها از بین برود و به صورت خشک بیرون آیند. در واقع آرد سوخاری و نان سوخاری هر دو از یک خانواده هستند. بر این اساس اگر نان خشک شده را به صورت آرد درآوریم، آرد تهیه شده همان آرد سوخاری می باشد.

برای آماده سازی آرد سوخاری، نان دو بار تحت فرایند پخت قرار می گیرد و تهیه آن به طور مستقیم از آرد معمولی امکان پذیر نمی باشد. به طور کلی موادی که در تهیه آرد سوخاری مورد مصرف قرار می گیرند عبارتند از:

  • گلوتن؛ این ماده در خمیر سوخاری سه نقش عمده را ایفا می کند؛ به خمیر حالت ارتجاعی می دهد، باعث نگهداری گازهای حاصل از تخمیر و حالت اسفنجی در فراورده می شود و در نهایت نیز باعث بهبود حجم، سهولت مصرف و افزایش اثر آنزیم های گوارشی می شود.
  • شربت اینورت؛ این ماده نیز موجب بهبود رنگ در پوسته سوخاری و نرمی بافت آن می شود.
  • عصاره مالت؛ مالت نیز در بهبود رنگ و طعم و مزه محصول بسیار موثر می باشد.

یکی از سوال هایی که درباره آرد سوخاری وجود دارد این است که چگونه تشخیص دهیم که آرد سوخاری دچار فساد شده یا خیر؟

در پاسخ باید گفت در بیشتر موارد تشخیص این موضوع کار دشواری است. اما یک مشخصه اساسی برای این کار بوی آرد سوخاری است. در صورتی که اصطلاحا آرد سوخاری بوی «نا» گرفته باشد یا بوی کهنگی بدهد، بهتر است که مورد مصرف قرار نگیرد چون به احتمال زیاد دچار فساد شده است.

بازار فروش آرد سوخاری ناگت

بازار فروش آرد سوخاری ناگت

بازار آرد سوخاری ناگت از رونق خوبی در میان مواد غذایی و آردها برخوردار است. به طور کلی می توان گفت فروش آرد سوخاری به سبب بازار خوبی که دارد می تواند تا حد زیادی برای شما سودآوری داشته باشد. این موضوع با توجه به طرز تهیه آن نیز و نوع بسته بندی آرد می تواند متفاوت باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!