قیمت هر کیلو آرد سوخاری فله مخصوص مرغ، ماهی، میگو، کتلت، همبرگر و مصارف دیگر، کیلویی 8000 تومان می باشد. این قیمت برای یک آرد سوخاری با کیفیت می باشد که در این مرکز به صورت عمده به فروش می رسد.

آرد سوخاری نارنجی و آرد سوخاری سفید را شامل می شود که تولید ایران، تهران می باشد.

در سال ۱۳۹۷ قیمت هر کیلو آرد سوخاری به عوامل مختلفی بستگی داشت برای مثال اگر محصول مورد نظر از انواع بسته بندی بود قیمت تمام شده آن برای مشتریان بالاتر بود در حالیکه آرد سوخاری فله قیمت مناسب تر و پایین تری را به خود اختصاص می داد. آرد سوخاری به دلیل دارا بودن انواع متنوع و گوناگون قیمت های مختلفی را به خود اختصاص می دهد و به همین دلیل نمی‌توان برای آن قیمت معینی در سال ۱۳۹۷ گفت.‌

قیمت هر کیلو آرد سوخاری در بهمن 97

کاربرد انواع آرد سوخاری

کاربرد انواع آرد سوخاری آردهای سوخاری به صورت عمده در دو دسته تقسیم بندی می شوند:

 1. آرد سوخاری پوششی
 2. آرد سوخاری درون محصولی
 • آردهای سوخاری پوششی برای تهیه مرغ سوخاری، ماهی، ناگت، شنیسل، قارچ، گوشت، سبزیجات و از این دست غذاها استفاده می شود.
 • آردهای سوخاری پوششی برای غذاهایی همچون: کباب لقمه، فلافل، همبرگر، کتلت، شامی مورد مصرف قرار می گیرند.

قیمت هر کیلو آرد سوخاری

آرد سوخاری در انواع متنوعی تولید و روانه بازار می شوند که هر یک از آنها مشتریان مخصوص به خود را دارند و برای موارد مختلفی از آنها استفاده می شود. برای مثال در بازار امروز به صورت کلی دو نوع آرد سوخاری وجود دارد که در اینجا به آنها می پردازیم:

 1. آرد سوخاری پوششی: این محصول همانطور که از نامش پیداست دارای ویژگیهای است که با استفاده از آن می توان برای پوشش غذاها استفاده کرد برای مثال مرغ سوخاری با انواع مختلف آرد سوخاری پوششی تولید می شود و به همین دلیل می‌توان گفت یکی از کاربردهای آرد سوخاری برای پوشش دادن است.
 2. آرد سوخاری درون غذا: در برخی از موارد از آرد سوخاری برای پوشش استفاده نمی‌شود و این محصول برای درون غذا کاربرد دارد برای مثال در غذاهایی مانند کتلت همبرگر کباب و غیره از آرد سوخاری درون غذا استفاده می شود آرد سوخاری مخصوص همبرگر از جمله انواع این محصول است که کاربرد آن برای درون غذا و برای قوام دادن بیشتر به غذا است.

اختلاف قیمت هر کیلو آرد سوخاری

آردهای سوخاری نیز همانند دیگر مواد غذایی از کیفیت های متفاوتی برخوردار می باشند. عواملی که در تعیین قیمت آرد سوخاری تاثیر خواهند داشت همچون:

 1. مواد اولیه مرغوب یا بی کیفیت
 2. رنگ طبیعی یا مصنوعی
 3. مش بندی یکسان
 4. طعم مناسب
 5. بسته بندی بهداشتی یا غیر استاندارد می باشد.

در بازار امروز قیمت هر کیلو آرد سوخاری و عوامل مختلفی بستگی دارد و اختلاف قیمت انواع مختلف این محصولات ممکن است به دلایل خاصی اتفاق بیفتد برای مثال برخی از عواملی که بر روی اختلاف قیمت آرد سوخاری تاثیر گذار هستند، موارد زیر هستند:

 • اگر آرد سوخاری دارای کیفیت بالایی باشد قیمت آن بالا تر است برای مثال در برخی از موارد به دلیل استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در تهیه آرد سوخاری قیمت محصول پایین‌تر خواهد بود.
 • اگر در آرد سوخاری از رنگ طبیعی استفاده شده باشد محصول مورد نظر قیمت بالاتری خواهد داشت در حالی که استفاده از انواع مختلف رنگ مصنوعی در این محصول می تواند قیمت تمام شده را پایین‌تر بیاورد.
 • یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این محصول طعم آن است اگر محصول مورد نظر طعم عالی داشته باشد قیمت آن بالاتر است در حالی که محصولاتی که طعم چندان خوبی ندارند قیمت پایینی دارند.
 • بسته بندی محصول اگر بهداشتی و باکیفیت باشد باعث بالاتر رفتن قیمت محصول می‌شود در حالی که بسته بندی های بی کیفیت و یا فروش این محصول به صورت فله ای و بدون بسته‌بندی باعث قیمت پایین‌تر محصول می‌شود.

قیمت آرد سوخاری

قیمت آرد سوخاری با توجه به موارد گفته شده در بالا میانگین قیمت آرد سوخاری در سال 97 در نیمه اول سال حدود 5300 تومان بوده است که این قیمت در نیمه دوم سال به دلیل افت شدید بازار و نوسان قیمت، با افزایش تقریبا دو برابری مواجه شده بود.

با توجه به مواردی که در بالا به آنها پرداختیم متوجه شدید که قیمت آرد سوخاری در بازار کاملا متنوع و گوناگون است و به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و معینی برای این محصول تعیین نمود به همین دلیل می ‌توان گفت برای این محصول قیمت معینی وجود ندارد و قبل از خرید محصول باید قیمت آن را استعلام بگیرید.

در اوایل سال ۱۳۹۷ قیمت آرد سوخاری کاملا معقول و منطقی بود درحالیکه در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ قیمت این محصول به یکباره دو برابر شد و به همین دلیل مشتریان در مورد قیمت این محصول تردید پیدا کردند اما با توجه به بالا بودن قیمت مواد اولیه مورد استفاده در این محصول می‌توان گفت این افزایش قیمت طبیعی بود.

بررسی تغییرات قیمت آرد سوخاری آینز در چند ماه اخیر

بررسی تغییرات قیمت آرد سوخاری آینز در چند ماه اخیر اگر به تغییرات قیمت آرد سوخاری در چند ماه اخیر نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که تغییرات قیمت آرد سوخاری در این چند ماه روندی صعودی را طی نموده است و همواره به قیمت آن افزوده شده است. یکی از مهمترین دلایل این افزایش قیمت این است که این محصول در بازار با مواد اولیه تولید می‌شود که افزایش قیمت داشته اند و به همین دلیل محصول مورد نظر نیز قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد. دومین دلیل صعودی بودن این روند این است که بسته بندی این محصول قیمت نسبتاً بالایی دارد و همواره قیمت آن افزوده می‌شود.

لیست قیمت آرد سوخاری مخصوص همبرگر

لیست قیمت آرد سوخاری مخصوص همبرگر با توجه به اینکه قیمت آرد سوخاری مخصوص همبرگر همواره متغیر است و قیمت انواع مختلف این محصولات تا حدود زیادی ممکن است کمتر و یا بیشتر شود به همین دلیل برای پی بردن به قیمت آرد سوخاری مخصوص همبرگر باید به لیست قیمت این محصول مراجعه کرد. لیست قیمت آرد سوخاری مخصوص همبرگر به صورت روزانه به روز رسانی می شود و به همین دلیل مشتریان می‌توانند به صورت روزانه قیمت محصول را مشاهده نموده و در صورت رضایت از قیمت آن را خریداری کنند.

تاثیر نرخ ارز بر قیمت آرد سوخاری بسته بندی

تاثیر نرخ ارز بر قیمت آرد سوخاری بسته بندی آرد سوخاری بسته بندی یکی از محصولاتی است که نرخ ارز بر روی آن تاثیر دارد و بالا و پایین شدن نرخ ارز می‌تواند قیمت این محصول را افزایش و یا کاهش دهد. به خصوص اگر محصول مورد نظر از انواع باره داده باشد قیمت آن کاهش و افزایش بیشتری پیدا می‌کند و بالا و پایین شدن نرخ ارز تاثیر بیشتری بر روی این محصول مشاهده می کنیم.

برای مثال در فرآیند تولید آرد سوخاری آینز از بسته‌بندی‌های استفاده می‌شود که در برخی از موارد از جمله بسته بندی های وارداتی هستند به همین دلیل با افزایش نرخ ارز قیمت تمام شده این محصول برای تولیدکنندگان افزایش پیدا خواهد کرد و با کاهش نرخ ارز ممکن است این محصول قیمت پایین تری داشته باشد.

قیمت عمده آرد سوخاری ساده نارنجی در کشور

قیمت عمده آرد سوخاری ساده نارنجی در کشور قیمت عمده آرد سوخاری ساده نارنجی در کشور بسیار مناسب تر است قیمت جزئی و خرد این محصول است به همین دلیل بسیاری از خریداران به خصوص خریدارانی که این محصول را به صورت عمده استفاده می‌کنند محصول مورد نظر خود را به صورت عمده خریداری می‌کنند تا در هزینه‌های خرید محصول صرفه‌جویی شود.

مراکزی مانند فست فودی ها رستوران ها هتل ها و غیره که از این محصول به صورت عمده استفاده می‌کند و معمولا سعی می‌کنند آرد سوخاری ساده نارنجی را به صورت عمده خریداری کنند تا قیمت محصولات برای آنها مناسب تر و اقتصادی تر باشد. به صورت کلی می توان گفت اگر محصول مورد نظر خود را به صورت عمده خریداری کنید تا حدود زیادی در هزینه ها صرفه جویی می شود و هزینه خرید محصول ممکن است در حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد کاهش پیدا کند به همین دلیل به افراد مختلف توصیه می‌شود محصول را به صورت عمده بخرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *