آرد سوخاری

امروزه برای بدست آوردن طعم و مزه خاص، آشپزها از مواد زیادی استفاده می کنند که یکی از این راه ها استفاده از آرد سوخاری تایلندی چینی است، البته آرد سوخاریهای دیگر جاها هم طعم خوبی دارند که در ادامه در مورد آنها بحث می کنیم.

آرد سوخاری از تکه های نان تهیه می شود و غذاها را طعم دار می کند، برای تهیه آرد سوخاری باید از نان و یا خمیر داخل نان استفاده می کنند و نوع نان برای تهیه آرد سوخاری اصلا مهم نیست و فرقی برای آن ندارد.

آرد سوخاری تایلندی

به صورت کلی اگر بخواهیم برایتان طرز تهیه این محصول را توضیح دهیم در نهایت متوجه می شویم که همه آنها به یک شکل تهیه می شوند و فرقی بین آنها نیست در نتیجه طعم آرد سوخاری تایلندی با بقیه آرد سوخاریها یکسان می باشند و فقط در ادویه ها متفاوت هستند مثلا یکی تندتر است و یا یکی شورتر است.

برای تهیه آرد سوخاری به مقداری نان لواش و یا نان باگت نیاز داریم، برای تهیه آرد سوخاری ابتدا باید نان را خشک کرد برای زودتر خشک کردن نان می توانید آن را بر روی حرارت قرار دهید از همین رو نان را به تکه های کوچک تقسیم کرده و در داخل دیگ بر روی حرارت قرار می دهیم، تکه کردن نان به این دلیل است که سطح بیشتری از نان روی حرارت قرا می گیرد و راحت تر رطوبت از دست می دهد در نتیجه زودتر خشک می شود.

آرد سوخاری چینی

از این محصول که برای مزه دار کردن غذاها استفاده می شوند بسیار در صنعت مدرن آشپزی تاثیر گذار می باشد و باعث تحولی عظیم شده است، آرد سوخاری چینی به دلیل مزه فوق العاده ایی که دارد به راحتی در فروشگاه ها موجود می باشد و می توانید آن را تهیه کنید و در غذاهایتان از آن استفاده کنید.

بعد از اینکه نانها خشک شدن آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا خنک شوند بعد از خشک شدن نانهای ترد شده را در نایلونی قرار دهید و سر آن را گره بزنید تا نریزد سپس با گوشتکوب آن را بکوبید تا خرد و کاملا تبدیل به آرد شوند.

برای تهیه آرد سوخاری راه دیگری هم وجود دارد که با نان باگت و در داخل نیز تهیه می شود و تقریبا مراحل تولید آن نیز مشابه همین راهی است که ما در بالا توضیح داده ایم و فقط بجای نان لواش نیز از نان باگت استفاده می شود.

آرد سوخاری ژاپنی

به دلیل اینکه کشور چین و ژاپن از لحاظ سبک غذایی با هم تقریبا یکسان می باشند از همین رو آرد سوخاری ژاپنی نیز طعمی مشابه با آرد سوخاری چینی دارد و تفاوت چندانی بین آنها احساس نمی شود و هر دو مورد هم نیز در فروشگاه ها یافت می شوند.

برای ترد کردن نان نیز راه دیگری هم وجود دارد، این است که می توانید تکه های نان را در فر قرار دهید تا با فر رطوبت خود را از دست دهد فقط باید حواستان باشد که نان در فر نسوزد وگرنه دیگر برای آرد سوخاری درست کردن نیز مناسب نیست.

البته نکته مهم این است که فراموش نکنید در هنگام تهیه آرد سوخاری ادویه آن را بزنید که می توانید از روغن زیتون استفاده کنید و نمک و یا فلفل را به میزانی که خودتان استفاده می کنید و با ذائقه خودتان سازگار است اضافه کنید و حتی برای رنگ پیدا کردن آرد سوخاری می توانید با روغن زیتون مقداری تفت دهید تا رنگ آن مقداری طلایی شود.

پودر سوخاری عربی

همانطور که در بالا گفته شد پودر سوخاریها معمولا در مقدار ادویه با هم اختلاف دارند به همین خاطر پودر سوخاری عربی به شدت تند می باشد و فلفل در آن بسیار زیاد است که همین باعث محبوبیت آن است و طعم آن را خاص کرده است و همه از مقدار تندی این محصول را می شناسند.

با استفاده از آرد سوخاری می توانید غذاهای متعددی درست کنید که به تعدادی از آنها در اینجا اشاره می کنیم:

  • توپک برنجی سوخاری
  • لقمه سوخاری پنیری
  • مرغ سوخاری
  • گوشت سوخاری

یکی از فوق العاده ترین غذا ترکیب آرد سوخاری و مرغ و سرخ کردن آنها با یکدیگر است چرا که طعم بی نظیری تولید می شود و طرفداران زیادی نیز دارد.

آرد سوخاری به انگلیسی

برای پیدا آرد سوخاری در فروشگاه ها بعضی اوقات نیاز است تا نام آرد سوخاری را به انگلیسی بیان کنید چرا که بعضی از مارکها به همان نام انگلیسی تلفظ و در همه جا شناخته می شوند، از همین رو لازم به ذکر است که بگوئیم آرد سوخاری به انگلیسی بردکرامبز نیز تلفظ می شوند.

به دلیل اینکه ممکن است در خانه و در هنگام خشک کردن تکه های نان مشکل پیش بیاید و یا حواستان نباید و به درستی نان خشک نشود و رطوبت خود را از دست ندهد باید آن را در پخچال و یا فریزر نگهداری کنید در غیر این صورت امکان کپک زدن نیز زیاد می شود و در صورت مشاهده مقداری کپک بلافاصله کل آرد سوخاری را دور بریزید و دیگر از آن استفاده نکنید چرا که امکان مسمومیت بالایی دارد.

آرد سوخاری به زبان ترکی

در بعضی از کشورها استفاده از پودر سوخاری به شدت رایج است و می شود گفت که نیمی از غذاها را با آن طبخ می کنند یکی از آنها کشور ترکیه است بنابراین برای رفتن به این کشور ابدی نام آرد سوخاری به زبان ترکی را بلد باشید تا بگوئید که با آرد سوخاری غذا را درست کنند یا بدون آرد سوخاری درست کنند.

آردهای سوخاری که در خانه تهیه کرده اید را می توانید در حدود 30 روز در یخچالهای معمولی و به مدت 5 ماه در ظروف در بسته در فریزر نگهدار کنید و از آن استفاده کنید بدون اینکه فاسد شود.

حالا که به صورت کلی با آرد سوخاری آشنا شده اید و طرز تهیه آن را مطالعه کردید باید به شما پیشنهاد دهیم که برای خرید انواع آردهای سوخاری می توانید از سایت ما خرید کنید چرا که انواع آرد سوخاری در سایت ما موجود بوده و در زمینه کیفیت این محصول حرف اول را می زنیم.

در ضمن در صورت داشتن هر گونه سوالی درباره این محصول می توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید و مشاوره هایی در زمینه آرد سوخاری دریافت کنید تا خریدی مطمئن تر را تجربه کنید و از کیفیت محصولات سایت ما نهایت لذت را ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *