پودر سوخاری

پودر سوخاری که از آسیاب کردن غلات خام، ریشه، لوبیا، آجیل یا دانه ها به دست می آید. از آرد برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می شود. آرد غلات، به ویژه آرد گندم، ماده اصلی نان است که غذای اصلی بسیاری از فرهنگ هاست. آرد ذرت از زمان های قدیم در غذاهای مزوامریکایی مهم بوده است و در قاره آمریکا به عنوان یک غذای اصلی باقی مانده است. آرد چاودار یکی از ترکیبات نان در اروپای مرکزی و شمالی است.

طرز تهیه آرد سوخاری خانگی با سه روش - کتاب کاله

پودر سوخاری چیست؟

این نوع پودر سوخاری تند یا از آندوسپرم، جوانه و سبوس با هم (آرد غلات کامل) یا از آندوسپرم به تنهایی (آرد تصفیه شده) تشکیل شده است. کنجاله یا به دلیل داشتن اندازه ذرات کمی درشت تر (درجه خرد شدن) از پودر سوخاری متمایز است یا مترادف با آرد است. این کلمه به هر دو صورت استفاده می شود. به عنوان مثال، کلمه آرد ذرت اغلب به معنای بافت شن تر است، در حالی که آرد ذرت به معنای پودر ریز است، اگرچه هیچ خط تقسیم مدونی وجود ندارد.

یک آژانس بهداشتی آمریکایی هشدار داده است که از خمیر یا خمیر آرد خام استفاده نکنید. آرد خام می تواند حاوی باکتری هایی مانند E. coli باشد و باید وجود داشته باشد.

ادویه آرد سوخاری چیست و ترکیبات و طرز تهیه در منزل، خواص، نحوه مصرف

شواهد باستان شناسی برای ساخت پودر سوخاری (دانه های گندم خرد شده بین سنگ های آسیاب ساده) حداقل به 6000 سال قبل از میلاد برمی گردد. در سال 2018، باستان شناسان گزارش دادند که شواهدی از تولید نان در Shubayqa 1، یک مکان شکارچی-جمع آوری Natufian با بیش از 14000 سال قدمت در شمال غربی اردن، یافتند. رومی ها اولین کسانی بودند که دانه ها را در آسیاب های مخروطی آسیاب کردند. در سال 1786، در آغاز عصر صنعتی، اولین آسیاب آرد بخار با موتور بخار، آلبیون میلز، ساوتوارک، در لندن تکمیل شد. در دهه 1930، مقداری آرد با آهن، نیاسین، تیامین و ریبوفلاوین غنی شد. در دهه 1940، آسیاب ها شروع به غنی سازی آرد کردند و اسید فولیک در دهه 1990 به لیست اضافه شد.

پودر سوخاری ژرم زدایی شده و فرآوری شده با حرارت

مشکل مهم انقلاب صنعتی حفظ آرد بود. فواصل حمل و نقل و یک سیستم توزیع نسبتا کند با ماندگاری طبیعی برخورد کردند. دلیل ماندگاری محدود، اسیدهای چرب میکروب است که از لحظه ای که در معرض اکسیژن قرار می گیرند، واکنش نشان می دهند. این زمانی اتفاق می افتد که دانه آسیاب می شود. اسیدهای چرب اکسید می شوند و پودر سوخاری پانکو شروع به فاسد شدن می کند. بسته به آب و هوا و کیفیت دانه، این فرآیند شش تا نه ماه طول می کشد. در اواخر قرن نوزدهم، این فرآیند برای چرخه تولید و توزیع صنعتی بسیار کوتاه بود. از آنجایی که ویتامین ها، ریز مغذی ها و اسیدهای آمینه در اواخر قرن نوزدهم کاملاً یا نسبتاً ناشناخته بودند، حذف میکروب یک راه حل مؤثر بود. بدون میکروب، آرد نمی تواند فاسد شود. پودر سوخاری جوانه زده استاندارد شد. تخریب در مناطق پرجمعیت شروع شد و تقریباً یک نسل طول کشید تا به روستاها برسد. پودر سوخاری گرما فرآوری شده آردی است که در آن جوانه ابتدا از آندوسپرم و سبوس جدا می شود، سپس با بخار، حرارت خشک یا مایکروویو پردازش می شود و دوباره با آرد مخلوط می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *